Dövizli Fatura Programı

Dövizli Fatura Programı

Döviz üzerinden faturalandırma yapan işletmelerin kurdan zarar etmelerini engellemek için dövizli fatura programları kullanılıyor. Dövizli alış ve satış işlemleriyle ilgili faturalarda kur düzenlemesi yapılmasına imkan veren programlar sayesinde uluslararası çalışan ya da yabancı para birimi ile satış işlemi yapan işletmelerin cari hesaplarını kontrol etmeleri kolaylaşıyor. Tüm yabanı para birimleri için kullanılabilen dövizli fatura programları ile sürekli kur hesabı yapmak gerekmediği gibi, değişen kur değerlerini şirketin zarar etmesini önleyecek şekilde düzenlemek de mümkün hale geliyor.

Dövizli Fatura Programı Nasıl Kullanılır?

Dövizli fatura programları, kur üzerinden yapılacak işlemlerin kolaylaşmasını sağlayarak, faturalandırma aşamasında düzenlemelere imkan verir. Opsiyonel kur değeri tanımlama yapılabilen yazılımlar sayesinde, artan azalan kur değerleri nedeniyle tahsil edilecek tutarın azalması önlenebilir. Bununla birlikte dövizli fatura programları ile ayrıntılı raporlar, cari hesap düzenlemeleri ve müşteri bilgileri de anlık olarak takip edilebilir. Kolay kullanılan programlar ile veri girişi ya da raporlama sırasında oluşabilecek hatalara karşı da önlem alınmış olur.

Dövizli E-Fatura Programları

Elektronik fatura programlarıyla da dövizli e-fatura işlemleri gerçekleştirilebilir. Para birimi tanımlama ve kur değerini düzenleme imkanı veren dövizli e-fatura programları sayesinde, cari hesaplarda ortaya çıkabilecek karışıklıklar ve hatalar önlenir. Dövizli fatura programı kullanmak, işletmelerin yabancı para birimiyle gerçekleştirilecek olan alacak veya borç işlemlerinde kur farkından dolayı oluşabilecek zararların önüne geçmeye yardımcı olur.