Teknik Servis Programı

Teknik Servis Programı

Teknik servis programınını Esnaf+Usta modülüyle veya ServisMatik programıyla edinebilirsiniz. 
Ayrıntılı bilgi için Ekonomik Modüller veya Ek Modüller sayfasından bilgi alabilir. Ücretsiz demo için bizi 444 20 75 nolu telefon numarasından arayabilirsiniz.
 

Teknik servis hizmeti veren firmaların, müşteri süreçlerini daha iyi yönetebilmesi, potansiyel müşterileri belirleyebilmesi ve daha önce hizmet almış müşterilerle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilmesi için teknik servis programı kullanması önemlidir. Teknik servis programları ile müşteriler online olarak servis talebi de oluşturabilir. Böylece yeni müşteri kazanma süreci de kolaylaşır. Servis aşamalarının düzenlenmesi ve takip edilmesi açısından da teknik servis yazılımları büyük önem taşır. Küçük ya da orta ölçekli şirketlerde müşterilere servis durumu hakkında bilgi vermek, rutin bakım ya da geliştirme işlemlerini yönetmek açısından bilgisayar yazılımları kullanmak avantajlıdır.

Teknik Servis Programlarının Sunduğu Avantajlar

Hizmet sektöründeki firmalar için en önemli noktalardan biri müşteri memnuniyetini ve devamlılığını sağlarken yeni müşteriler edinebilmektir. Eski müşterilerin yeniden hizmet almasını sağlamak için, müşterilere belirli aralıklarla bilgilendirme yapmak önemlidir. Aynı zamanda önceki servisler, hizmet durumu gibi bilgilerin saklanması da müşteriye verilecek hizmetlerin kalitesi açısından elzemdir. Kombi, elektronik cihazlar ya da beyaz eşya gibi teknik servis hizmeti veren işletmelerin, müşteri bilgilerini dijital ortamda tutmaları operasyonel süreçleri kolaylaştırır. Raporlama yapabilmek, müşterilerin servis talebi oluşturmasını sağlamak ya da daha önce hizmet verilen müşterilerle ilgili bilgilere ulaşmak için ofis programları kullanmak veya defter tutmak büyük zaman kaybına neden olabilir.

Rutin bakımların yapılması, müşteriye talep ettiği anda önceden aldığı hizmetler hakkında bilgi sunulması ve müşteri potansiyelinin tespit edilmesi açısından teknik servis programı kullanılması şarttır. Teknik servis programları, işletmelerin büyüklüğüne ve ihtiyaç duyduğu özelliklere göre şekillendirilebileceği gibi, güvenli ve kolay kullanılan hazır yazılımlar da tercih edilebilir.